Zwrot nadpłaconego podatku z USA – Część druga

Jakie dokumenty są potrzebne, aby ubiegać się o zwrot?

W przypadku RT TAX, wymagane dokumenty to ostatni payslip lub formularze W-2 od wszystkich pracodawców, kopia karty Social Seciurity, kopia wizy.

Ostatni payslip to po prostu czek ostatniej wypłaty. Taki czek najczęściej  składa się z dwóch części: czeku i odcinka. Na odcinku czeku jest przedstawiona informacja o  zarobkach pracownika i podatkach zapłaconych przez pracodawę. Ta informacja jest niezbędna przy zwrocie podatku.

Formularz W-2 to dokument, na którym znajduje się pełna informacja o  zarobkach i zapłaconych podatkach. Według prawa USA, pracodawca musi wypełnić i przesłać formularz W-2 w styczniu. Formularz W-2 jest podst awowym dokumentem wymaganym przy zwrocie podatku.

W przypadku braku dokumentu W-2 czy ostatniego czeku,  nadal istnieje możliwość ubiegania się o zwrot podatków. RT Tax zdobędzie te formularze za dodatkową opłątą.

Gdy firma posiada już wszystkie wymagane domumenty,  kalkuluje wysokość podatku i wypełnia formularze dla Urzędu Skarbowgo.

Zwrot podatku Social Security & Medicare

Zazwyczaj od dochodu jest odciągany tylko podatek Federalny i Stanowy. Uczestnicy programu Work &Travel nie płacą podatków Social Security & Medicare (FICA), zdarza się jednak, że pracodawca je odciąga.  Jeśli pracowało się na wizie F-1, J-1, M-1 lub Q1 a pracodawca odciągał podatki Social Security & Medicare (FICA) z wypłaty, można odzyskać tę kwotę.

Proces zwrotu tych podatków jest złożony i odbywa się etapami. Dlatego może o­n trwać nawet rok. Podatki Social Security & Medicare można odzyskać tylko z trzech lat wstecz.

 

Jak długo trwa procedura zwrotu?

Dodatkową korzyścią przy korzystaniu z usług profesjonalnej firmy jest to, że jest ona odpowiedzialna za ponaglanie rozpatrywania dokumentów zgodnie z zasadami i procedurami zwrotu.

Na zwrot pieniędzy czeka się  przeciętnie 90-120 dni od momentu otrzymania przez firmę  wszystkich informacji i dokumentów (lub dłużej, jeśli pojawią się dodatkowe zapytania od urzędu podatkowego), w trakcie których firma na bieżąco informuje klienta o przebiegu zwrotu poprzez e-mail. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można dodatkowo kontaktować się ze specjalistami, którzy udzielą wszelkich wyjaśnień, bo procedura zwrotu jest jawna.

Dodatkowo RT Tax oferuje SZYBKI ZWROT PODATKU. Trwa to tylko 35-45 dni. Za tę usługę trzeba jednak dodatkowo zapłacić.

W jaki posób otrzymuje się pieniądze?

Zwrot podatku następuje na konto firmy, która po odliczeniu opłaty za wykonaną usługę (pewnien % od kwoty podlegającej zwrotowi), przesyła zwrot przelewem na konto osobiste klienta lub czekiem.

Brak tu żadnych opłat z góry i ukrytych kosztów. Oznacza to jedynie, że ubieganie się o zwrot podatku nic nie kosztuje, a opłata za usługę jest pobierana jedynie w przypadku, gdy zwrot podatku zostanie przyznany przez Urząd Skarbowy.

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na  wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług renomowanej firmy, takiej jak RT TAX, procedura zwrotu staje się bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę  www.odzyskajpodatek.pl i rozpocząć proces, a z łatwością otrzyma się należne pieniądze.